У Тернополі експерти Проекту провели зустріч із представниками місцевої влади

У Тернополі експерти Проекту провели зустріч із представниками місцевої влади

8 листопада Голова Антимонопольного  комітету України Ольга Піщанська, разом з експертами Проекту, обговорили питання застосування законодавства про державну допомогу з керівництвом Тернопільської області та міста Тернопіль. Участь у заході взяли голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш, голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко та міський голова Тернополя Сергій Надал. 

Під час спілкування з керівництвом області, експерти Проекту відзначили, що ефективне застосування норм законодавства про державну допомогу – це той шлях, який дасть регіону, і Україні в цілому, черговий поштовх у становленні якісно нового рівня ринкової економіки. 

“Я хочу зауважити, що інструменти державної допомоги впроваджуються сучасними ринковими економіками. Україна має саме таку ринкову економіку, і має всі шанси розвивати її ще більше. Я радий, що всі тут присутні розуміють, що втручання держави у ринкові відносини має бути мінімальним, щоб дозволяти компаніям конкурувати між собою вільно.

І прозоре надання державної допомоги в цьому процесі є важливою складовою. Роль Антимонопольного комітету в цьому процесі – переконатися у тому, що державна допомога надається у відповідності до законодавства, а отже державні та місцеві ресурси витрачаються максимально ефективно”, –  зазначив Штефан Сабау. 

Очільниця Антимонопольного комітету відзначила позитивні зрушення в інвестиційному кліматі регіону та пояснила, яка роль АМКУ у процесі надання коштів відповідно до державних та місцевих програм з підтримки суб’єктів господарювання. 

“Хочу наголосити, що Антимонопольний комітет – це не про покарання, а про захист прав конкуренції та підприємництва. Впродовж року на Тернопільщині спостерігається зростання рівня інвестицій. Це хороший показник і ми можемо його покращити, у тому числі завдяки роботі регіонального відділення. Наші структурні підрозділи проводять консультаційну роботу щодо залучення коштів державних програм в економіку та місцевий бізнес. Натомість держава отримає економічний ефект у вигляді збільшення податкових надходжень” – говорить Ольга Піщанська.

Зустріч відбулася в рамках регіонального тренінгу “Фундаментальні засади державної допомоги”, що проходить в Тернополі 8-9 листопада. Участь у тренінгу візьмуть більше сотні представників місцевого самоврядування Тернопільщини.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *