Уряд затвердив критерії оцінки допустимості державної допомоги для підтримки культури та збереження культурної спадщини, розроблені АМКУ спільно з SESAR

Уряд затвердив критерії оцінки допустимості державної допомоги для підтримки культури та збереження культурної спадщини, розроблені АМКУ спільно з SESAR

На засіданні Кабінету Міністрів України 20 січня 2023 року прийнято постанову «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для підтримки культури та збереження культурної спадщини». 

Проект документа було підготовлено з метою імплементації відповідних положень Угоди про асоціацію, зокрема, шляхом створення правових механізмів реалізації положень Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» й забезпечення відповідної нормативно-правової бази. Постанова була підготовлена АМКУ у тісній співпраці з експертами Проекту технічної допомоги ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впроваджені правил державної допомоги».  

Ухвалені критерії застосовуватимуться під час оцінки державної допомоги, що надаватиметься на забезпечення діяльності закладів культури, заходи зі збереження об’єктів та пам’яток культурної спадщини, забезпечення життєздатності елементів нематеріальної культурної спадщини, культурно-мистецькі заходи та інше.  

«Ми раді бачити, як АМКУ продовжує свій прогрес у сфері державної допомоги. Незважаючи на те, що дію Закону про державну допомогу призупинено, АМКУ розумів необхідність продовження виконання завдань, які випливають з Угоди про асоціацію. Ще важливіше продовжувати розробку правил державної допомоги, оскільки Україна зараз має статус країни-кандидата! 

Тож можна без перебільшення вважати, що прийняття Критеріїв допустимості у сфері культури є кроком вперед, який Україна зробила на шляху до інтеграції. 

Будь-який законодавчий акт, підгтовлений АМКУ та прийнятий Урядом, – це маленький крок вперед до ЄС. Тож я сподіваюся, що 2023 рік буде продуктивним з точки зору прийняття змін до ЗДП та розробки підзаконних актів про державну допомогу. Це вирішальні кроки, як я вже сказав, до повноправного членства України в ЄС. Минулого року Проект надав підтримку Департаменту державної допомоги АМКУ у підготовці цілого ряду Критеріїв допустимості для різних сфер надання державної допомоги», – зазначив керівник проекту SESAR Штефан Сабау. 

В АМКУ зазначають, що чітке нормативно-правове визначення правил надання державної допомоги, зокрема, максимального розміру, переліку допустимих витрат, напрямків державної допомоги дозволить оптимізувати витрати ресурсів держави чи місцевих ресурсів. 

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *