Більше 100 представників органів місцевого самоврядування Тернопільщини взяли участь у тренінгу з питань державної допомоги

Більше 100 представників органів місцевого самоврядування Тернопільщини взяли участь у тренінгу з питань державної допомоги

У Тернополі за сприяння Проекту пройшов регіональний тренінг “Фундаментальні засади державної допомоги”. Участь, в офлайн та онлайн форматі, взяли більше ста представників органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств та  Південно-Західного міжобласного територіального відділення АМКУ

Перша заступниця Голови Комітету Ольга Музиченко та спеціалісти Департаменту державної допомоги АМКУ, спільно з експертами Проекту, допомогли фахівцям із Тернополя та області розібратися в питаннях, що стосуються практичного застосування законодавства про держдопомогу.

Керівник Проекту Штефан Сабау зазначив, що Україна перебуває на етапі становлення  сфери державної допомоги. Саме тому використання ефективних інструментів, які впродовж десятиліть впроваджувалися в ЄС, може дати поштовх до швидких змін, як для економіки окремих регіонів, так і країни в цілому. 

В період підготовки Румунії до вступу в ЄС Штефан Сабау був одним з посадовців, що були відповідальними за цей напрямок. Він на власному досвіді розуміє, наскільки важливим є цей аспект длярозвитку ринкової економіки. 

“Питання державної допомоги в Україні для нас дуже важливі. Україна має продовжувати свій шлях у напрямку євроінтеграції. За допомогою ефективного використання державної допомоги держава має можливість розвивати свою економіку. Ми бачимо позитивні результати на прикладі європейських країн, які мають досить розвинені економіки, зокрема, завдяки використанню інструментів державної допомоги. Україна має можливість перейняти всі найкращі міжнародні практики у цій сфері. Бо якщо в Європі ці інструменти впроваджуються вже протягом 60 років, то в Україні це лише 4 останні роки”, –  зазначив Штефан Сабау.

Перша заступниця Голови Антимонопольного комітету Ольга Музиченко відзначила важливість подібних тренінгів. Україна лише починає впроваджувати інструменти державної допомоги. Тому представники місцевого самоврядування часто стоять перед питанням, а чи потрібно звертатися до Антимонопольного комітету при виділенні тих чи інших ресурсів. 

“Ми, в Антимонопольному комітеті отримуємо дуже багато повідомлень про таку допомогу, яка насправді не потребує погодження в АМКУ. Під час тренінгу, на конкретних прикладах, ми покажемо у яких випадках це необхідно робити, а коли ні. Розуміння цих деталей застосування державної допомоги значно полегшить роботу і для вас, як розпорядників коштів, і для фахівців Комітету”, – розповіла Ольга Музиченко. 

Нагадаємо, що вчора, 8 листопада, представники Проекту та очільниця Антимонопольного комітету Ольга Піщанська провели зустріч з керівництвом Тернопільської області та міста Тернопіль.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *