Столичні комунальники вчилися тонкощам розподілу рахунків

Столичні комунальники вчилися тонкощам розподілу рахунків

2 грудня близько сотні представників комунальних підприємств і структурних підрозділів КМДА взяли участь у вебінарі Проекту SESAR. Темою обговорення стало розподілення рахунків для комерційної і некомерційної діяльності. 

Розподіл рахунків є важливою складовою для прозорого використання бюджетних ресурсів. Ця норма є серед зобов’язань, які Україна взяла на себеб підписуючи Угоду про асоціацію України з ЄС. 

“В будь-якому разі, підприємства, які отримують підтримку з бюджету рано чи пізно муситимуть перейти до такого обліку. Саме тому ми запропонували провести такий захід для всіх бухгалтерів, щоб випрацювати систему, як комунальним підприємствам КМДА вести такий облік. При відсутності чіткого поділу рахунків, АМКУ може визнати державну допомогу недопустимою, і подібні приклади, на жаль, вже є”,  –  розповіла Директор Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги АМКУ Оксана Дягілева. 

 Експерт Проекту ЄС Олена Макеєва, яка має 20-річний досвід в бухгалтерському обліку та аудиторській справі, розповіла, чому необхідно розділяти рахунки для комерційної діяльності і держдопомоги. Яким має бути бухгалтерський облік, щоб потім не виникло зауважень ні від АМКУ, ні від аудиторів. 

“Сьогодні, на прикладі практичних кейсів, ми розібралися, як правильно побудувати систему бухгалтерського обліку на підприємстві з метою розподілення на рахунках обліку результатів комерційної діяльності від діяльності, яка фінансується державою. Був дуже високий рівень залученості бухгалтерів структурних підрозділів та комунальних підприємств.  Сподіваюся, ми змогли розкрити блок питань, завдяки якому столичні комунальники зможуть уникнути помилок в майбутньому”, –  підсумувала Олена Макеєва.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *