Робоча нарада з питань оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для аудіовізуальних творів

Робоча нарада з питань оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для аудіовізуальних творів

22 березня Антимонопольний комітет України (АМКУ), Державне агентство України з питань кіно та Проект ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» (Проект ЄС SESAR) обговорили  Проект Критеріїв допустимості державної допомоги для аудіовізуальних творів (Проект Критеріїв).

Протягом наради Перша заступниця Голови АМКУ ‒ державна уповноважена Ольга Музиченко та фахівці Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги АМКУ презентували положення Проекту Критеріїв.

«Ці критерії є одними із низки тих нормативно-правових актів, які покликані узгодити національну нормативно-правову базу з відповідними актами ЄС. Вони повинні визначати категорії отримувачів державної допомоги, її максимальний розмір і витрати, що можуть бути відшкодовані державою. Надання підтримки, яка є державною допомогою, потребує чіткої відповідності критеріям. І для цього, в процесі їх написання, потрібна максимальна співпраця між АМКУ та Держкіно», ‒ зазначила Ольга Музиченко.

Під час зустрічі, на прикладі ряду країн ЄС – Греції, Мальти та Румунії, було більш детально проаналізовано поняття «Складний аудіовізуальний твір». Представники АМКУ пояснили, у яких випадках державна допомога є допустимою, а коли вона не підпадає під норми Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Експерти Проекту ЄС SESAR відзначили, що раді бачити активну роботу АМКУ з міністерствами та профільними державними органами в рамках підготовки критеріїв оцінки допустимості окремих категорій державної допомоги. Ця робота є дуже важливою для виконання Україною зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Прогрес України у сфері державної допомоги наразі значно більший, ніж був у деяких сусідніх країн, коли вони були на аналогічному етапі вступу до ЄС.

Представники Державного агентства України з питань кіно подякували за таку конструктивну зустріч та запевнили, що попри певні питання, які виникли під час наради, вони долучаться до процесу розробки Проекту Критеріїв і впевнені в позитивному результаті.

«В процесі дійсно виникають певні питання, але я думаю, що вони будуть опрацьовані в робочому порядку. Дійсно є багато технічних питань, проте я впевнений, що разом ми прийдемо до консенсусу в усіх цих моментах», –   підсумував начальник юридичного відділу Державного агентства України з питань кіно Ігор Бударін.

Нагадаємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2023 № 52 затверджено «Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для підтримки культури та збереження культурної спадщини» (Критерії для культури). В АМКУ зазначають, що у разі надання державної допомоги для демонстрування фільмів, така допомога оцінюватиметься на предмет допустимості згідно з Критеріями для культури.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *