Робота над критеріями у сфері цивільної авіації вийшла на фінішну пряму – далі Мінʼюст та Уряд

Робота над критеріями у сфері цивільної авіації вийшла на фінішну пряму – далі Мінʼюст та Уряд

14 лютого відбулася узгоджувальна нарада для врегулювання розбіжностей щодо проекту постанови КМУ «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги в галузі цивільної авіації». 

Під час наради фахівці Антимонопольного комітету разом з експертами  Проекту «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» обговорили з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України пропозиції міністерства.  

Зокрема, одним з питань, які були озвучені  начальникoм Управління авіаційної інфраструктури та перевезень Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України Дмитром Кушпілем -  державна підтримка авіагалузі під час війни.  

Як пояснив представник Міністерства, питання є дуже важливим, оскільки державні аеропорти продовжують підтримувати свою інфраструктуру фактично не функціонуючи і не отримуючи доходів.  

Для майбутнього функціонування авіагалузі, скоріше за все, доведеться виділяти кошти з бюджету.  

Фахівці АМКУ пояснили, що прийняття постанови не обмежить таких видатків, а процедура в рамках якої така допомога буде допустимою -  вже передбачена чинним законодавством.  

За результатами зустрічі, були врегульовані розбіжності та  прийнято рішення про направлення документу на оцінку Міністерства юстиції, після якого вони мають бути затверджені Урядом.  

Керівник Проекту  «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги»  відзначив значний прогрес України у сфері державної допомоги. Нагадаємо, що попри війну, Комітет підготував, а Уряд затвердив 7 постанов щодо  критеріїв державної допомоги для різноманітних сфер.  

“Це значна робота на шляху до євроінтеграції . Я переконаний, що вже під час наступного оцінювання Європейською комісією, буде відзначений значний прогрес. Ми раді, що змогли допомогти у підготовці критеріїв і готові допомагати й далі. Наразі очікуємо, що Верховна Рада проголосує за законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»». Це буде ще одним важливим кроком на шляху до ЄС”, -  наголосив керівник Проекту “SESAR” Штефан Сабау.  

Нагадаємо, що з відеозвітом щодо роботи АМКУ у сфері державної допомоги впродовж 2022 року можна ознайомитись за посиланням.  

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *