Реформи попри війну та робота над адаптацією законодавства, – ЄС опублікував заяву за підсумками саміту в Україні

Реформи попри війну та робота над адаптацією законодавства, – ЄС опублікував заяву за підсумками саміту в Україні

У столиці України, 3 лютого пройшов саміт Україна-ЄС. Лідери Євросоюзу запевнили в незворотності процесу євроінтеграції України. За підсумками 24-го саміту, Президент України Володимир Зеленський, Президент Європейської ради Шарль Мішель і Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн схвалили спільну заяву.

“Європейський Союз визнав зусилля, які Україна продемонструвала протягом останніх місяців задля досягнення цілей, що лежать в основі її статусу кандидата на членство в ЄС, привітав зусилля України із проведення реформ у такі складні часи та закликав країну продовжувати цей шлях і виконувати умови, визначені у висновку Єврокомісії щодо заявки України на членство, з метою просування до майбутнього членства в ЄС», –  зазначено у підсумковій заяві.

У підсумковій заяві, ЄС привітав намір України підготувати Національну програму адаптації законодавства ЄС (NPAA) на основі Аналітичної доповіді про готовність України у частині розділів aquis відповідно до висновку Комісії щодо заявки України на членство у Європейському Союзі. ЄС готовий надати технічну підтримку уряду України в цьому важливому кроці на шляху до узгодження українського законодавства з правом ЄС.

Нагадаємо, що  вже після початку війни, АМКУ, було розроблено і затверджено Урядом 7 Проектів постанов Кабінету Міністрів України, які затверджують критерії допустимості державної допомоги в різних сферах. Остання постанова, що стосується критеріїв оцінки допустимості державної допомоги для підтримки культури та збереження культурної спадщини, була прийнята 20 січня 2023 року.

В аналітичному звіті Європейської Комісії, підготовленому за результатами аналізу відповідей в опитувальнику, поданого Україною – наголошується на необхідності продовження реформ у сферах державної допомоги та  конкуренції. Керівник проекту SESAR Штефан Сабау раніше зазначав, що одним з першочергових питань є  прийняття поправок до Закону України “Про державну допомогу суб’єктам господарювання”  (Законопроект №5648).

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *