“Прозорість у відносинах між держпідприємствами і державою – запорука ринкової конкуренції”, – старший експерт Проекту Естер Харгіта

“Прозорість у відносинах між держпідприємствами і державою – запорука ринкової конкуренції”, – старший експерт Проекту Естер Харгіта

17 лютого старший експерт Проекту Естер Харгіта провела для представників АМКУ вебінар, що стосується положень Директиви Комісії 2006/111/ЄС від 16 листопада 2006 року про прозорість фінансових відносин між державами-членами та державними суб’єктами господарювання, а також про фінансову прозорість у певних суб’єктах господарювання.

Участь у вебінарі взяли працівники Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги та Відділу економічного аналізу. 

Під час вебінару Естер Харгіта зазначила, що дана тема є дуже важливою. Відносини між державними органами та підприємствами, в яких вони є засновниками, чи на які мають суттєвий вплив, не повинні впливати на ринкову конкуренцію. 

“Якщо підприємство державної форми власності, та й приватної теж, отримує кошти від держави – це має відбуватися максимально прозоро.  Це потрібно, щоб уникнути фактів надання  недопустимої державної допомоги.  Один з інструментів – це розподіл рахунків. Підприємство веде облік коштів отриманих у якості держдопомоги та коштів, які надходять від підприємницької діяльності, розділяючи їх на різні рахунки. Таким чином, ці фінанси не “змішуються”, так забезпечується прозорість використання допомоги. Прозорість у відносинах між держпідприємствами і державою – запорука ринкової конкуренції”, –  зазначила Естер Харгіта. 

Під час вебінару було детально розібрано положення  Директиви Комісії 2006/111/ЄС. В Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС зазначено, що сторони забезпечують прозорість фінансових відносин між органами державної влади та державними суб’єктами господарювання. Розуміння механізмів, завдяки яким процес прозорості забезпечується в ЄС, допоможе фахівцям АМКУ якісно реалізувати цей процес в Україні.  

Нагадаємо, що в рамках Проекту  вже проводились вебінари на тему розподілу рахунків, яка є складовою прозорості державної допомоги. . Експерт Проекту Олена Макеєва, під час спілкування з представниками комунальних підприємств та установ КМДА, отримала велику кількість запитань. Враховуючи необхідність більш детального розкриття цієї теми, експертами Проекту вирішено підготувати відео, в яких детально розкриваються всі аспекти розподілу рахунків. З першими чотирма випусками ви можете ознайомитися на сторінках проекту у Facebook та Telegram

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *