Проект взяв участь у черговій зустрічі в рамках інвентаризації потенційних заходів державної допомоги

Проект взяв участь у черговій зустрічі в рамках інвентаризації потенційних заходів державної допомоги

В Україні триває робота над виконанням зобов‘язань, взятих Україною в рамках угоди про Асоціацю з ЄС. Одним з таких напрямків є інвентаризація державної допомоги. 

18 лютого відбулося чергове (вже друге лише на цьому тижні) засідання Галузевої робочої групи (ГРГ) з питань державної допомоги щодо приведення потенційних заходів державної допомоги, передбачених Податковим та Митним кодексом України, у відповідність до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання». 

Участь у засіданні взяли представники  Антимонопольного комітету, Міністерства економіки, Міністерства фінансів, Державної податкової служби та Проекту. 

На засіданні обговорювалися питання податкових пільг під час ввезення обладнання в рамках великих інвестиційних проектів та пільги, які надаються управляючим компаніям та учасникам індустріальних парків. 

Учасники висловили свої позиції щодо вищеперелічених та багатьох інших заходів, які потенційно можуть бути державною допомогою. Ця робота проводиться з метою створення переліку заходів державної  допомоги в Україні. Інвентаризація має бути завершена до кінця поточного року. 

Окремим питанням, яке обговорили під час зустрічі – імплементація директиви ЄС щодо прозорості фінансових відносин між державою та державними підприємствами. Економічні відносини між державними органами влади та створеними ними підприємствами мають бути прозорими. Це підвищить ефективність використання ресурсів та державних коштів такими підприємствами. 
Для того, щоб ці відносини відповідали нормам ЄС, необхідно імплементувати усі положення Директиви Комісії 2006/111/ЄС від 16 листопада 2006 року про прозорість фінансових відносин між державами-членами та державними суб’єктами господарювання, а також про фінансову прозорість у певних суб’єктах господарювання.

«Я радий, що ми маємо таку активну роботу, попри усі обставини. Україна обрала курс на ЄС і рухається в цьому напрямку не лише на словах, а й на діях. Завершення інвентаризації держдопомоги та прозорість у сфері відносин між державою і держпідприємствами – це кроки, які відкриють для України та ЄС нові можливості для економічної співпраці в рамках Асоціації», – зазначив керівник Проекту Штефан Сабау

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *