Експерти SESAR долучилися до обговорення Проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги в галузі цивільної авіації»

Експерти SESAR долучилися до обговорення Проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги в галузі цивільної авіації»

Антимонопольний комітет разом із представниками Мінінфраструктури, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції,  взяв участь у робочій нараді 24 січня 2023 року. Під час зустрічі, до якої долучився Проект технічної допомоги ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги», обговорювались можливі розбіжності щодо розробленого  проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги в галузі цивільної авіації».

Проектом було підготовлено презентацію з конкретними кейсами державної допомоги для авіаційної галузі в ЄС, які розглядалися Європейською комісією. Експерти “SESAR” висловили своє захоплення та вдячність українцям і фахівцям АМКУ, які продовжують працювати у сфері державної допомоги та євроінтеграції попри війну.

“Україна в червні 2023 року отримала статус кандидата у члени ЄС – це досягнення, на якому не потрібно зупинятися. Ми щиро захоплюємося тим, що попри складні обставини – ви працюєте на своєму фронті,  наближаючи Україну до повноцінного членства в ЄС. Ми, як і раніше, готові підтримувати ці прагнення і надавати всю необхідну допомогу”, –  зазначив керівник Проекту Штефан Сабау.

Учасники наради відзначили, що прийняття критеріїв державної допомоги для різноманітних сфер, зокрема авіаційної, об’єкти якої постраждала від ракетних ударів – є дуже важливим вже сьогодні.  Після перемоги нас чекають роботи з відбудови країни, зокрема і авіаційної галузі. Кошти на відбудову – це ресурс, який необхідно буде використовувати з максимальною ефективністю. 

Як застосування критеріїв на це впливає – на ефективність використання державного ресурсу, найкраще побачити на прикладі, тому експерти Проекту підготували для українських колег презентацію з конкретними кейсами державної допомоги для авіаційної галузі. 

Після короткої презентації, всі учасники наради отримали матеріали для ознайомлення та домовилися зустрітися за потреби більш детального обговорення.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *