Експерти Проекту ЄС SESAR розповіли про державну допомогу поштовим операторам та оцінку її допустимості Єврокомісією

Експерти Проекту ЄС SESAR розповіли про державну допомогу поштовим операторам та оцінку її допустимості Єврокомісією

Пошта – це не лише про бізнес, а й про забезпечення послуг загального економічного інтересу (ПЗЕІ). Кожна країна має свої переліки послуг, які забезпечуються поштовими операторами і компенсуються за рахунок державної допомоги. Доставка пенсій, внутрішньої та міжнародної кореспонденції, забезпечення поширення агітаційної продукції, пільги на транспортування продукції для видавництв – це далеко не повний можливий перелік. 

Оцінка допустимості державної допомоги поштовим операторам – є дуже важливою роботою, адже цей ринок є конкурентним, поширюється як всередині країн, так і на міжнародні ринки, а вплив такої державної допомоги є не лише на поштову сферу. 

Про це йшлося під час вебінару Проекту ЄС «Підтримка застосування правил державної допомоги в Україні» 12 травня. 

Участь у вебінарі взяли фахівці Антимонопольного комітету України та профільні юристи приватного сектору. 

Директорка Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги АМКУ Оксана Чабанюк розповіла, що Комітет вже має досвід оцінки допустимості держдопомоги для надання поштових послуг. 

«У нас були справи, що стосуються державної допомоги поштовим операторам. Це сфера, яка постійно розвивається і стає більш конкурентною. Але, як і в країнах ЄС про які сьогодні йшлося, ми маємо історичні обставини, що наприклад посилку із доставки пенсії населенню надає один поштовий оператор. Ми рухаємося в ЄС, тому досвід експертів Проекту ЄС SESAR і практичні кейси Єврокомісії, які ми розглянули – це дуже важлива та корисна інформація, яку ми зможемо використати на практиці», – зазначила Оксана Чабанюк. 

Під час вебінару були розглянуті справи Єврокомісії, що стосувалися державної допомоги поштовим операторам Італії, Чехії, Бельгії, Данії та Швеції. 

Експерти Проекту ЄС SESAR  детально розповіли про те, як відбувався розгляд справ та як країни-члени обґрунтовували свою позицію. Державна допомога має покривати саме ПЗЕІ, не бути надмірною і не впливати на конкуренцію на ринку. 

Ще одним важливим фактором є розподілення рахунків, тобто правильне ведення фінансової діяльності підприємства, що надає ПЗЕІ. Кошти, які використовуються в поточній комерційній діяльності мають бути розділені від державними коштами, які надаються для компенсації за надання ПЗЕІ. Детальніше про розподіл рахунків йдеться у відеоуроках, підготовлених експертами Проекту ЄС SESAR.

«Ми сподіваємось, що презентовані сьогодні кейси стануть в нагоді під час проведення оцінки фахівцями АМКУ справ у цій сфері. Також ми із задоволенням надамо відповіді на запитання, які у вас можуть виникнути після вебінару»,- підсумували експерти Проекту ЄС SESAR. 

Нагадаємо, що з матеріалами вебінарів, які проводилися Проектом ЄС SESAR можна ознайомитися на Порталі державної допомоги.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *