Експерти Проекту розповіли про специфіку європейського законодавства у сфері державної допомоги, що стосується широкосмугового зв’язку

Експерти Проекту розповіли про специфіку європейського законодавства у сфері державної допомоги, що стосується широкосмугового зв’язку

Лише комплексний підхід у впровадженні реформ дасть швидкий та якісний результат. Крім розробки законодавства є важливою підготовка фахівців, які працюватимуть з цим законодавством. 

З метою підвищення обізнаності експертів АМКУ та Мінцифри у сфері державної допомоги, Проект ЄС “Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги” (Проект ЄС SESAR) 16 березня провів вебінар на тему “Оцінка допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на розгортання широкосмугового зв’язку”.

Детально, на прикладах конкретних вже реалізованих програм в ЄС, показали як застосовуються норми ЄС, у яких випадках та за дотримання яких умов державна допомога є допустимою.

Наразі, АМКУ розробляє проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження оцінки допустимості державної допомоги для розгортання мереж широкосмугового доступу” (Проект Постанови КМУ). Зокрема, документ передбачатиме:

– умови допустимості для заходів із розгортання мереж фіксованого доступу, мереж мобільного доступу та мереж зворотного зв’язку;

– умови для таких заходів як соціальні ваучери та ваучери на підключення;

– умови, за яких послуги у сфері широкосмугового доступу є послугами, що становлять загальний економічний інтерес.

Оскільки зараз триває активне обговорення Проекту Постанови КМУ, розуміння норм ЄС та їх адаптація до реалій українського законодавства є важливим елементом. У Проекті ЄС SESAR відзначили, що залученість до процесу розробки Проекту Постанови КМУ не тільки Комітету, а і профільного міністерства, яке буде керуватися цими нормами – є дуже позитивним сигналом. 

Нагадаємо, що 15 березня фахівці АМКУ та Мінцифри разом з Проектом ЄС SESAR, під час робочої наради обговорили особливості роботи з розробки Проекту Постанови КМУ.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *