Експерти Проекту розповіли про нові Керівні положення щодо регіональної допомоги в ЄС

Експерти Проекту розповіли про нові Керівні положення щодо регіональної допомоги в ЄС

21 січня працівники Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги,  Юридичного департаменту Антимонопольного комітету України та Відділу економічного аналізу взяли участь в семінарі зі змін у правилах ЄС щодо регіональної інвестиційної допомоги. 

Старший експерт Проекту Естер Харгіта розповіла про особливості нових Керівних положень щодо регіональної допомоги в ЄС. Нові положення були  прийняті Єврокомісією у квітні 2021, а почали діяти з 1 січня 2022 року. В рамках Угоди про асоціацію передбачено узгодження законодавства України та ЄС, тож фахівцям АМКУ потрібно бути в курсі змін, які вступають в дію в ЄС. 

Актуальності семінару додає те, що АМКУ працює над “Проектом постанови КМУ «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб‘єктам господарювання для забезпечення розвитку регіонів та критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для підтримки малого та середнього підприємництва». 

“В ЄС впроваджуються нові правила, які є більш сприятливими для бізнесу, ніж були раніше. Врахування норм ЄС  в постанові, що розробляється, може відкрити більше можливостей для надавачів допомоги і суб’єктів господарювання. І українські і європейські підприємці будуть знаходитись в рівних умовах.  

Детальне вивчення нових законодавчих змін в ЄС убезпечить Україну від потреби вносити правки до постанови, що готується, після її прийняття Кабінетом Міністрів України. Враховуючи ту кількість запитань, які я отримала під час семінару, я переконана, що АМКУ, з допомогою Проекту, зможуть підготувати якісний документ”, – зазначила старший експерт Проекту Естер Харгіта.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *