Експерти Проекту розповіли про державну допомогу індустріальним паркам на прикладі країн-членів ЄС

Експерти Проекту розповіли про державну допомогу індустріальним паркам на прикладі країн-членів ЄС

Створення та функціонування індустріальних парків ще на етапі планування має бути організовано так, щоб виключити наявність державної допомоги, або зробити таку допомогу допустимою. Про це говорили учасники вебінару Проекту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» на тему «Оцінка допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання в межах створення та функціонування індустріальних парків», що відбувся 14 квітня в режимі онлайн.

До вебінару долучилися фахівці Антимонопольного комітету України, Мінекономіки, представники Індустріального парку «Kalush Industrial HUB» та профільні юристи.

Експерти Проекту ЄС SESAR розповіли про методи оцінки наявності та допустимості державної допомоги, яка може бути присутньою під час державних інвестицій пов’язаних зі створенням індустріальних парків. Зокрема, мова може йти про створення інфраструктури, необхідної для індустріальних парків, земельних відносин, управління об’єктом та промоції промислового майданчику.

Під час вебінару на прикладі справ, що розглядалися Єврокомісією, було продемонстровано, у яких випадках Єврокомісія визнала відсутність чи допустимість держдопомоги та яким чином країни-члени обгрунтовували свою позицію.

«Велика кількість практичних кейсів, зокрема із Німеччини, Бельгії, Угорщини та Словаччини, дає можливість максимально чітко зрозуміти як здійснюється оцінка державної допомоги для індустріальних парків у ЄС. Долученість і державних органів і фахівців з приватного сектору до вебінару – показує актуальність теми. Ми вдячні експертам за вебінар, а учасникам за активну участь», –  зазначила директорка  Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги АМКУ Оксана Чабанюк.

Експерти Проекту ЄС SESAR наголосили, що завжди готові допомогти розібратися у складних питаннях та поділитися своїм досвідом, аби Україна змогла швидше імплементувати законодавство ЄС у сфері державної допомоги. Це одне з важливих завдань, яке стоїть перед Україною, як кандидатом у члени Європейського союзу, і ми бачимо значні успіхи в цьому напрямку.

Якщо ви не змогли долучитися до цього, чи попередніх вебінарів – на порталі “Державної допомоги  опубліковані всі матеріали вебінарів з питань державної допомоги, які проводились експертами Проекту ЄС SESAR у 2023 році.   

Також, надавачі, отримувачі та фахівці з державної допомоги зможуть знайти на порталі багато іншої інформації, яка може бути корисною у вашій роботі.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *