Експерти Проекту провели для фахівців Антимонопольного комітету вебінар на тему «Тест на балансування»

Експерти Проекту провели для фахівців Антимонопольного комітету вебінар на тему «Тест на балансування»

Експерти Проекту «SESAR» провели для фахівців АМКУ вебінар, у ході якого розповіли про теорію і практику застосування «Тесту на балансування» під час оцінки допустимості державної допомоги.  

Цей спосіб оцінки державної допомоги бере за основу економічний підхід до порівняння позитивних та негативних наслідків наданої державної допомоги для конкуренції та торгівлі між державами-членами ЄС. 

Здебільшого, такий підхід застосовується у випадках, коли не можна застосувати загальноприйняті критерії. Наприклад, для нових сфер чи стартапів, для яких ще не прийнято нормативно-правової бази.  

«В Україні поки не було випадків застосування на практиці тесту на балансування, тому інформація про теоретичне і практичне застосування є для нас дуже цінною. Ми раді, що можемо отримати досвід від експертів, які застосовували його на практиці в ЄС», – говорить директор департаменту моніторингу і контролю державної допомоги Оксана Чабанюк.  

Тест на балансування застосовується в ЄС з 2009 року у випадках, коли іншого способу оцінити допустимість держдопомоги немає.  

Під час вебінару обговорили умови, за яких варто його застосовувати, а також етапи тесту.  

«Найкраще пояснення – це конкретний приклад, а найкраще пояснити зможе той, хто застосовував те, про що йдеться на практиці. В команді Проекту є такі експерти і я радий, що ми можемо поділитися своїми знаннями. Фахівці АМКУ вже мають чималий досвід у сфері державної допомоги, а непроста тема обрана для вебінару показує, що ви постійно розвиваєтесь та прагнете підвищити свою кваліфікацію», – зазначив керівник проекту «SESAR» Штефан Сабау.  

Прикладом, на основі якого Проект пояснював застосування «Тесту на балансування», стала справа про Мультимодальну платформу порту Галац, що на сході Румунії. Справа мала дуже багато складових –  чотири субпроекти, які  реалізовувались за кошти з різних джерел фінансування, серед яких і бюджет, і приватні кошти.  

Опрацювавши такий складний приклад, Комітет, за потреби, зможе провести «Тест на балансування» для проектів, що будуть реалізуватися в Україні після перемоги. Експерти Проекту запевнили, що завжи будуть готові  надати додаткові роз’яснення, якщо виникне така потреба.  

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *