Експерти Проекту поділилися з фахівцями Антимонопольного комітету досвідом інвентаризації державної допомоги в Угорщині

Експерти Проекту поділилися з фахівцями Антимонопольного комітету досвідом інвентаризації державної допомоги в Угорщині

20 січня працівники Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги та Юридичний департамент Антимонопольного комітету України взяли участь в тренінгу “Чинна державна допомога/інвентаризація”. Під час тренінгу, експерти SESAR обговорили з учасниками, що необхідно зробити АМКУ для того, щоб до кінця року якісно провести інвентаризацію державної допомоги та привести її у відповідність до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Старший експерт Проекту Естер Харгіта поділилася з учасниками тренінгу досвідом проведення подібної інвентаризації в Угорщині. Цей процес Угорщина пройшла перед вступом до ЄС, який відбувся у 2004 році.

Інвентаризація відбувається в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, та відповідно до  українського законодавства, що було прийнято за останні роки.  Буде проведено оцінку заходів, передбачаних Податковим та Митним кодексами України, та приведенно їх у відповідність до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання». Процес має бути завершений до 1 січня 2023.

“Впродовж цього року необхідно пропрацювати з профільними міністерствами всі потенційні програми, які можуть підпадати під норми держдопомоги. Необхідно провести їх оцінку, щоб зрозуміти, чи є така державна допомога допустимою –  якщо ні,  то змінити такі нормативні акти, щоб вони відповідали Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання». В Угорщині, коли ми працювали над інвентаризацією державної допомоги, Урядом була створена дорожня карта, в якій були визначені кроки для приведення у відповідність заходів державної допомоги”, –  розповіла Естер Харгіта.

Подібна практика зацікавила учасників тренінгу, і АМКУ та Проект розглянуть можливість створення подібного механізму для проведення інвентаризації, яка триває в Україні.

Нагадаємо, що 19 січня відбулося чергове засідання тематичної підгрупи Галузевої робочої групи (ГРГ) з питань державної допомоги щодо приведення потенційних заходів державної допомоги, передбачених Податковим та Митним кодексами України, у відповідність до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та Угоди про асоціацію (УА), за участі Антимонопольного комітету, Мінекономіки та Проекту.  Під час засідання  обговорили наявність держдопомоги у ряді митних та податкових пільг, де надавачем державної допомоги виступає Міністерство економіки.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *