Експерти Проекту обговорили з АМКУ та Мінцифри Критерії оцінки допустимості у сфері широкосмугових мереж

Експерти Проекту обговорили з АМКУ та Мінцифри Критерії оцінки допустимості у сфері широкосмугових мереж

Експерти Проекту «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» обговорили з АМКУ та Мінцифри Проект «Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для розгортання широкосмугових мереж» (далі – Проект Критеріїв). 

Робоча нарада з цього питання, за участі всіх зацікавлених сторін, відбулася 15 березня. 

Документ передбачатиме:

– умови допустимості для заходів із розгортання мереж фіксованого доступу, мереж мобільного доступу та мереж зворотного зв’язку;

– умови для таких заходів як соціальні ваучери та ваучери на підключення;

– буде визначено, за яких умов послуги у сфері широкосмугового доступу є послугами, що становлять загальний економічний інтерес (ПЗЕІ).

Директор Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги Оксана Чабанюк розповіла, що наразі в Комітеті триває розробка Проекту Критеріїв, тому для більш ефективної роботи над цим питанням були залучені фахівці Мінцифри. 

«Даний Проект Критеріїв планується прийняти спочатку на засіданні Комітету, а далі його буде направлено до органів, які відповідають за даний напрям, тобто Міністерство цифрової трансформації. Є дуже багато визначень та термінів для імплементації, першоджерелом яких є законодавство ЄС. Виникає багато питань щодо застосування різноманітних норм в українському законодавстві. Частину питань ми з Міністерством цифрової трансформації опрацювали, але ще є над чим працювати. В сьогоднішній зустрічі, крім АМКУ та Мінцифри, беруть участь і експерти Проекту, які за потреби зможуть надати експертну відповідь, що стосується саме європейського законодавства», – зазначила Оксана Чабанюк. 

Фахівці Комітету презентували свої напрацювання в рамках підготовки Постанови Кабінету Міністрів України щодо Проекту Критеріїв. Учасники онлайн-наради від Мінцифри надали свої рекомендації щодо Проекту Критеріїв, зокрема, які стосуються відсутності необхідності вносити до Проекту Критеріїв мережі 2G та 3G, адже наразі фактично вся територія країни має це покриття і йде впровадження більш ефективних технологій. 

Експерти Проекту, які долучалися до роботи над підготовкою Проекту Критеріїв, відзначили фаховість Комітету в роботі над цими та іншими проектами критеріїв і запросили представників Мінцифри долучитися до профільного вебінару. 

«Ми раді, що можемо обговорити з вами цю складну тему. Ця тема є ще й дуже важливою, бо це не лише про цифровізацію, а й про розвиток усіх країн ЄС, які мають рухатися уперед в цьому напрямку. Нам приємно бачити, що до кожної подібної зустрічі долучаються представники профільних міністерств. Саме міністерствам доведеться застосовувати правила державної допомоги у своїй роботі, ваша участь ще на етапі розробки критеріїв дасть вам більше розуміння і фаховості в цих питаннях», – відзначили у Проекті.

Нагадаємо, що 16 березня Експерти Проекту проведуть вебінар «Оцінка допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на розгортання широкосмугового зв’язку», під час якого поділяться досвідом застосування правил державної допомоги у цій сфері в країнах ЄС. Учасники зустрічі домовилися, що до вебінару, крім Комітету долучиться і Мінцифри.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *