Експерти Проекту долучилися до наради в рамках підготовки Критеріїв оцінки допустимості допомоги для портової інфраструктури

Експерти Проекту долучилися до наради в рамках підготовки Критеріїв оцінки допустимості допомоги для портової інфраструктури

Антимонопольний комітет України продовжує активну роботу над підготовкою критеріїв оцінки для різних галузей економічної діяльності. 16 березня, за участі Комітету, Проекту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги», Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та профільних держпідприємств відбулася робоча нарада в рамках підготовки критеріїв. 

Під час зустрічі АМКУ презентували проект Постанови Уряду, яким будуть затверджені критерії та обговорили з учасниками зустрічі їх пропозиції.  

Експерти Проекту відзначили, що дуже важливо мати такі правила державної допомоги у сфері портової інфраструктури. Основою для критеріїв слугують відповідні положення законодавства ЄС. В той же час, запропоновані правила були адаптовані та максимально наближені до українських реалій.

Директор Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги Оксана Чабанюк відзначила, що ці критерії мають неабияку актуальність, адже їх доведеться застосовувати під час повоєнного відновлення України. 

“Важливо працювати вже зараз, оскільки навіть у Плані післявоєнної відбудови передбачене інвестування в порти. Україна, як морська держава і один з найбільших у світі експортерів зернових, має підготуватися до цього заздалегідь”, –  наголосила Оксана Чабанюк.

Фахівці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, надали свої рекомендації щодо критеріїв. Зокрема, обговорили специфіку українського законодавства, яке розділяє річкові та морські порти, та необхідність врахування цієї специфіки у Постанові. Активно обговорювалося питання чіткого визначення портової інфраструктури та  інфраструктури доступу, адже, наприклад, канали, поглиблення яких часто відбувається в рамках державного фінансування  –  можуть відноситися до обох категорій. 

АМКУ та експерти Проекту опрацюють надані Міністерством та профільними установами і підприємствами рекомендації та, за можливості, врахують їх у критеріях.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *