Державна допомога і послуги загального економічного інтересу, – експерт Проекту Пітер Ставіцкі розповів про практику ЄС

Державна допомога і послуги загального економічного інтересу, – експерт Проекту Пітер Ставіцкі розповів про практику ЄС

Старший Експерт Проекту Пітер Ставіцкі, під час вебінару “ПЗЕІ. Приклади компенсації”, розповів про справи що розглядалися Єврокомісією, та стосувалися державної допомоги при наданні послуг загального економічного інтересу. У вебінарі взяли участь працівники Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги, Юридичного департаменту Антимонопольного комітету України та Відділу економічного аналізу. 

Експерт розповів про справи у сфері автобусних перевезень,що стосувалися державної допомоги в Австрії, Німеччині та Угорщині. Спільно з учасниками тренінгу Пітер Ставіцкі детально розібрав, чому Єврокомісія приймала ті чи інші рішення. 

“Зараз Україна тільки набирається досвіду у сфері державної допомоги. Оскільки ваше законодавство максимально узгоджене з законодавством ЄС, то аналіз прикладів розгляду конкретних справ Єврокомісією буде для представників АМКУ дуже корисними. 

Вже зараз ми бачимо, що багато повідомлень, які отримує АМКУ, стосуються компенсацій перевізникам. Під час вебінару, ми приділили цьому напрямку особливу увагу. В процесі було багато уточнюючих запитань, ми мали дуже продуктивне обговорення. Переконаний, що тепер фахівці АМКУ зможуть використати досвід Єврокомісії у своїй повсякденній роботі”, – зазначив Пітер Ставіцкі. 

З презентацією, представленою на вебінарі, можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, що у Брюсселі 24 січня відбулася робоча зустріч делегації Антимонопольного комітету України, яку очолила Голова АМКУ Ольга Піщанська, з представниками Генерального директорату Європейської Комісії з питань конкуренції. В рамках візиту, у якому також взяв участь Керівник проекту SESAR Штефан Сабау, обговорили головні законодавчі зміни та пріоритетні напрямки на поточний рік у сфері конкуренції і державної допомоги, що реалізуються у процесі імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *