Державна допомога у сфері експортно-кредитних агентств – вебінар Проекту ЄС SESAR

Державна допомога у сфері експортно-кредитних агентств – вебінар Проекту ЄС SESAR

Особливості оцінки державної допомоги на створення експортно-кредитних агентств та таку допомогу в розрізі європейського законодавства та міжнародних угод обговорили під час вебінару Проекту ЄС SESAR. 

Участь в заході, що відбувся 5 травня, взяли фахівці Антимонопольного комітету України та профільні юристи приватного сектору. 

Під час онлай-зустрічі експерти Проекту ЄС «Підтримка застосування правил державної допомоги в Україні» розповіли про допустимість державної допомоги у цій сфері із врахуванням угод Світової організації торгівлі (СОТ) та угоди Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). 

“В ЄС немає окремого законодавства для цієї сфери. Є приклади справ, що розглядалися Європейською комісією. Щодо загальних підходів до оцінки: якщо мова йде про угоди про страхування експортного кредиту в межах ЄС –  потрібно керуватися внутрішнім законодавством Союзу, якщо ж експорт відбувається за межі – то тут потрібно враховувати норми міжнародних угод”, –  зазначили експерти Проекту ЄС SESAR.

В ході вебінару, крім особливостей внутрішньоєвропейського та міжнародного законодавства, обговорювалися і конкретні кейси. Зокрема, справи Єврокомісії, що стосувалися експортно-кредитних програм Румунії. Окремим блоком обговорення стали Повідомлення Європейської комісії, що стосуються короткострокового страхування експортних кредитів. Оскільки ринкова ситуація постійно змінюється, зокрема через фінансову кризу чи COVID-19, то Повідомлення змінювалося більше 10 разів між 2012-2021.  У  2021 році Європейською комісією було прийнято нове Повідомлення щодо короткострокового страхування експортних кредитів. 

Учасники заходу відзначили важливість теми та подякували експертам за розкриття цієї складної теми.

Нагадаємо, що з матеріалами вебінарів, які проводилися Проектом ЄС “Підтримка застосування правил державної допомоги в Україні” можна ознайомитися на Порталі державної допомоги.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *