Державна допомога та широкосмуговий зв’язок: досвід ЄС

Державна допомога та широкосмуговий зв’язок: досвід ЄС

Як різні країни в Європейському Союзі фінансували розгортання мереж широкосмугового зв’язку та у яких випадках має бути повернення надмірної державної допомоги? 

Ці питання, а також особливості механізму повернення надмірної державної допомоги розкрили експерти Проекту ЄС “Підтримка застосування правил державної допомоги в Україні” під час другої частини вебінару “Оцінка допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на розгортання широкосмугового зв’язку”. 

До онлайн зустрічі, яка пройшла 28 березня, долучилися фахівці Антимонопольного комітету України та Міністерства цифрової трансформації. 

Учасники вебінару відзначили інформативність зустрічі, оскільки опрацювання теми на конкретних практичних прикладах дає розуміння специфіки законодавства ЄС у порівнянні з українським. 

“Сьогодні було презентовано велику кількість конкретних прикладів,  як різні країни ЄС застосовують правила державної допомоги в сфері, що постійно розвивається. Було продемонстровано та роз’яснено як виявляти та рахувати розмір надмірної державної допомоги, що підлягає поверненню. Це лише незначна частина того, про що йшлося – і це дуже корисна інформація, адже розвиток широкосмугових мереж і доступ до інтернету зараз – це про доступ до навчання, медицини, школи. Ми впевнені, що зможемо використати ці знання на практиці”, –  відзначила директорка Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги АМКУ Оксана Чабанюк. 

Нагадаємо, що АМКУ працює над підготовкою Проекту Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги для розгортання  мереж широкосмугового доступу. 

Експерти Проекту ЄС SESAR відзначають, що березень був дуже насичений зустрічами, на яких обговорювалася ця непроста тема і висловлюють переконання, що АМКУ, спільно з фахівцями Мінцифри та інших держорганів, зможуть швидко та якісно підготувати критерії для сфери широкосмугового зв’язку.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *