Державна допомога в енергетичному секторі. Експерти Проекту долучилися до обговорення з Міністерством енергетики та АМКУ

Державна допомога в енергетичному секторі. Експерти Проекту долучилися до обговорення з Міністерством енергетики та АМКУ

Експерти Проекту відзначають активізацію процесу інвентаризації потенційних заходів державної допомоги в Україні. Керівник Проекту Штефан Сабау відзначив, що впродовж тижня відбулося три засідання. Такий темп роботи, на його думку, дасть можливість швидко та якісно завершити інвентаризацію.

21 лютого відбулося чергове засідання тематичної підгрупи Галузевої робочої групи (ГРГ) з питань державної допомоги щодо приведення потенційних заходів державної допомоги, передбачених Податковим та Митним кодексами України, у відповідність до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та Угоди про асоціацію (УА). Участь у засіданні, яке проводиться з ініціативи Антимонопольного комітету  взялипредставники Міністерства енергетики, Секретаріату Кабінету Міністрів України та Проекту. 

Під час зустрічі обговорили  заходи, що стосуються сфери енергетики, зокрема газу-метану вугільних родовищ і  звільнення від оподаткування прибутку підприємств, у розмірі доходу отриманого з використанням такого газу. Один з пунктів – звільнення від рентної плати за використання води, яка витрачається для пилезаглушення у шахтах і кар’єрах та  підприємств, які користуються водою для потреб гідроакумулюючих електростанцій, що функціонують у комплексі з гідроелектростанціями. 

Учасниками робочої групи було прийнято рішення надати офіційні листи з роз’ясненнями про потенційні заходи державної допомоги, а після цього провести наступну зустріч для більш детального вивчення та обговорення.  

“Я дуже сподіваюся, що механізм співпраці, який ми сьогодні обговорили, буде ефективним. Співпраця у форматі офіційних листів та зустрічей, які будуть доповнювати одне одного – має дати результат. Це дуже гарний крок вперед, і ми обов’язково повідомимо Представництво Європейського Союзу про те, що АМКУ та міністерства роблять такі важливі кроки вперед. Також хотілося б зазначити, що крім допомоги Антимонопольному комітету України, з яким працює Проект, ми завжди готові надати технічну підтримку і надавачам, якими виступають міністерства. Якщо виникне необхідність у підтримці з боку Проекту та європейських експертів –  звертайтесь до нас, і ми будемо надавати необхідну допомогу”, –  сказав керівник Проекту Штефан Сабау. 

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *