В Європейській Комісії високо оцінили прогрес України у сфері державної допомоги

В Європейській Комісії високо оцінили прогрес України у сфері державної допомоги

У Брюсселі 24 січня відбулася робоча зустріч делегації Антимонопольного комітету України з представниками Генерального директорату Європейської Комісії з питань конкуренції. В рамках візиту, у якому також взяв участь керівник проекту SESAR Штефан Сабау, обговорили головні законодавчі зміни та пріоритетні напрямки на поточний рік у сфері конкуренції і державної допомоги, що реалізуються у процесі імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

Українська делегація Антимонопольного комітету України, на чолі з  головою АМКУ Ольгою  Піщанською, подякували європейським колегам за вагому підтримку України у виконанні зобов’язань визначених Угодою про асоціацію з ЄС. Очільниця АМКУ розповіла про плани на 2022 рік. 

«Для Комітету принципово створити в Україні таку систему державної допомоги, яка б відповідала високим європейським вимогам та правилам.  Пріоритетними напрямками у цій сфері діяльності АМКУ в 2022 році залишається проведення інвентаризації чинної державної допомоги та наповнення відповідного реєстру. В частині ж удосконалення нормативно-правової бази цього року ми сконцентруємося на погодженні та схваленні Урядом низки критеріїв, зокрема, критеріїв оцінки допустимості державної допомоги аеропортам України та авіакомпаніям, суб’єктам господарювання для забезпечення розвитку регіонів, суб’єктам господарювання для підтримки середнього та малого підприємництва тощо», – розповіла голова АМКУ Ольга Пішанська. 

Представники  Генерального директорату Європейської Комісії з питань конкуренції, зокрема керівник Відділу міжнародних відносин Генерального директорату ЄК з питань конкуренції Едді Де Смайтер, референт секції України Генерального директорату ЄК з питань конкуренції Катаржина Ґено Де Мюсі та представник Генерального директорату ЄК з питань торгівлі Альберто Фернандес – Діес, відзначили прогрес України у сфері Державної допомоги. 

«Ми дуже цінуємо прогрес, якого українська сторона досягла у провадженні інституту державної допомоги. Я хочу подякувати Антимонопольному комітету за докладені зусилля і наполегливість. Це – наше спільне завдання і ми готові надавати Україні допомогу у цьому напрямку.  Адже свого часу для країн ЄС цей шлях тривав досить довго. Ми готові ділитися своїм досвідом у необмеженій кількості, щоб Україна могла вибудувати цю систему набагато швидше», – зазначив Едді Де Смійтер.

Учасники зустрічі констатували високу ефективність безпосереднього діалогу та домовилися продовжувати тісні контакти задля прискорення реформування українського конкурентного законодавства.

Керівник групи Проєкту міжнародної технічної допомоги ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету у впровадженні правил державної допомоги» (SESAR) Штефан Сабау та радник/спеціаліст з питань політики у сфері конкуренції, державної допомоги, державних підприємств та приватизації ЄК Панайотис Стамоуліс висловили готовність і надалі допомагати Україні у втіленні реформ. 

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *