Відбулося засідання Наглядової ради Проекту ЄС SESAR!

Відбулося засідання Наглядової ради Проекту ЄС SESAR!

Прогрес України у сфері державної допомоги, що був відзначений під час останнього оцінювання Єврокомісії – це результат кропіткої роботи Антимонопольного комітету України та експертів Проекту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» (Проект ЄС SESAR). Таку думку висловили учасники 11 засідання Наглядової ради Проекту ЄС SESAR, що відбулося 21 квітня. 

Під час засідання експерти Проекту ЄС SESAR презентували результати роботи у звітному періоді (1 вересня 2022 – 28 лютого 2023) та показали результати, що були досягнені за 6 років роботи Проекту.

“Лише з початку 2023 року Комітетом схвалено 6 проектів постанов КМУ про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги, а дві постанови затверджені Урядом.  Це дуже хороший результат за неповних чотири місяці. Нагадаємо, що в минулому році Урядом було прийнято 7 Постанов, що затверджують критерії державної допомоги для різних сфер” –  відзначають ефективність АМКУ експерти Проекту ЄС SESAR

Під час засідання Наглядової ради обговорили і поточні завдання, які необхідно реалізувати для адаптації законодавства у сфері конкуренції та державної допомоги до норм ЄС. Серед усього варто наголосити на необхідності  ухвалення законопроектів №5431 та №5648, допомогу в підготовці яких надавали експерти Проекту ЄС SESAR. 

Проектом ЄС SESAR послідовно відстоюється позиція щодо того, що зокрема законопроект №5648 має бути прийнятий без виключення місцевих ресурсів, про які почали говорити деякі політики. З цього питання, за участі представників місцевої влади, народних депутатів та АМКУ під керівництвом голови Комітету Ольги Піщанської проводилися обговорення і роз’яснення, адже виключення з дії Закону “Про державну допомогу суб’єктам господарювання” місцевих ресурсів суперечить нормам які є в ЄС.


Голова Відділу економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища Представництва Європейського союзу Хлоє Алліо наголосила на цьому питанні: 

“Хочу підкреслити, що ухвалення законопроектів №5431 та №5648 допоможуть Україні на шляху вступу до Європейського союзу і ми готові надавати вам необхідну підтримку. Нам відомо, що у Парламенті наразі йдуть розмови про виключення місцевих ресурсів з-під дії Закону про державну допомогу. Хочу наголосити, якщо це буде ухвалено на практиці, то суперечитиме правилам ЄС”, –  зазначила Хлоє Алліо. 

Голова АМКУ Ольга Піщанська позитивно оцінила результати співпраці, яких вдалося досягти попри те, що основний період Проекту припав на період коронавірусних обмежень та повномасштабну війну.

«Цей Проект можна назвати у певному сенсі унікальним. Ми стикнулися з багатьма викликами, але впоралися з ними, знайшли нові інструменти, щоб створити достатні умови для продовження роботи. Завдяки цьому ми вийшли на новий рівень співпраці з органами влади, сконцентрувалися саме на нотифікаціях, що мають ознаки державної допомоги», розповіла Ольга Піщанська. 

Результати Проекту ЄС SESAR – це результати, які показує Антимонопольний комітет України. Ми бачимо, що Україна у цій сфері рухається значно швидше ніж сусідні країні, коли були членами на вступ до ЄС. Експерти Проекту ЄС SESAR відзначають, що допомагали, консультували і підтримували Комітет, а АМКУ у свою чергу показував результат. Ця співпраця не зупинялася попри пандемію та війну, відзначають експерти,  і запевняють, що ми раді допомогти Україні на шляху до повноцінного членства в ЄС.

ВІДЕО “Результати роботи АМКУ у сфері державної допомоги за 2022 рік”

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *