Антимонопольний комітет України продовжує інвентаризацію чинної державної допомоги з метою приведення її у відповідність із правилами державної допомоги

Антимонопольний комітет України продовжує інвентаризацію чинної державної допомоги з метою приведення її у відповідність із правилами державної допомоги

Антимонопольний комітет України, спільно з експертами Проекту продовжує роботу над інвентаризацією чинної держдопомоги, та аналізує Податковий і Митний кодекси на предмет ознак держдопомоги. 

З цією метою 19 січня відбулося чергове засідання тематичної підгрупи Галузевої робочої групи (ГРГ) з питань державної допомоги щодо приведення потенційних заходів державної допомоги, передбачених Податковим та Митним кодексами України, у відповідність до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та Угоди про асоціацію (УА), за участі Антимонопольного комітету, Мінекономіки та Проекту. 

Під час засідання обговорили наявність держдопомоги у ряді митних та податкових пільг, які є, зокрема, під час постачання обладнання, яке не виготовляється в Україні, біоетанолу для виробництва пального та транспортних засобів з електродвигунами. 

До кінця 2022 року має бути завершено процес інвентаризації потенційних заходів дд та приведення їх у відповідність до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».  

Начальник  Управління конкурентної політики Мінекономіки Олександр Білянський розповів, що у Міністерстві прийнято рішення про аналіз усіх постанов на наявність ознак державної допомоги.

“Наразі ми готуємо внутрішній наказ, відповідно до якого всі акти, які розробляються за ініціативи Мінекономіки, проходять процедуру оцінки на відповідність вимогам законодавства про дд. У разі виявлення в процесі розробки актів положень, що містять ознаки дд, ми будемо готувати відповідне повідомлення до АМКУ чи проводити консультації”, –  зазначив Олександр Білянський. 

Представники АМКУ та експерти Проекту відзначили результативність сьогоднішнього засідання, та висловили сподівання, що наступні заплановані з Мінекономіки зустрічі будуть ще більш ефективними. 

“Вже в процесі засідання ми маємо результат. Обговорили кілька конкретних документів, що можуть мати ознаки держдопомоги –  визначили чи є ці податкові та митні пільги такою допомогою. Антимонопольний комітет зараз проводить колосальну роботу з міністерствами та розпорядниками державних коштів. Експерти Проекту, в свою чергу, завжди готові допомогти у цьому процесі”, –  зазначив керівник Проекту Штефан Сабау.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *