Антимонопольний комітет України продовжує інвентаризацію потенційних заходів державної допомоги

Антимонопольний комітет України продовжує інвентаризацію потенційних заходів державної допомоги

Антимонопольний комітет України, за підтримки Проекту продовжує інвентаризацію потенційних заходів державної допомоги. 22 лютого відбулося засідання тематичної підгрупи Галузевої робочої групи (ГРГ) з питань державної допомоги щодо приведення потенційних заходів державної допомоги, передбачених Податковим та Митним кодексами України, у відповідність до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та Угоди про асоціацію (УА). 

Участь у засіданні, яке організував Антимонопольний комітет, взяли представники Міністерства охорони здоров’я та експерти Проекту. 

Під час зустрічі  були проаналізовані  заходи звільнення від оподаткування при ввезенні на митну територію України або вивезенні за її межі  фармацевтичної продукції, сполук, що використовуються для її виготовлення, які не виробляються в Україні. Учасники також обговорили питання знижених ставок податку по операціях з: постачання на митній території України та ввезення на митну територію лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів. 

Крім того, є заходи, для детального аналізу яких було прийнято рішення долучити до обговорення Національну службу здоров’я України. НСЗУ опікуються державними фінансовими гарантіями надання медичних послуг та лікарських засобів. Це дуже широкий перелік послуг, від екстреної та первинної медичної допомоги до ремонтів медичних закладів та заходів боротьби з епідеміями. 

Після більш детального опрацювання питань, які виникли в процесі засідання, та залучення НСЗУ, підгрупа Галузевої робочої групи (ГРГ) з питань державної допомоги щодо приведення потенційних заходів державної допомоги, за участі МОЗ, збереться для продовження роботи. 

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *