Анонси SESAR: вебінар “Застосування Тесту оператора ринкової економіки”

Анонси SESAR: вебінар “Застосування Тесту оператора ринкової економіки”

24 квітня о 10:00 відбудеться практичний вебінар від Проекту ЄС SESAR на тему “Застосування Тесту оператора ринкової економіки”. 

Експерти Проекту більш детально розкриють тему оцінки видатків та інвестицій з боку держави, які в ЄС оцінюються за методикою “Тесту оператора ринкової економіки”. 

Під час такої оцінки перевіряється, чи поводив би себе учасник ринку – тобто організація з приватного сектору, аналогічно з державою чи державною установою, яка проводить певні економічні операції. 

Довідково: 

Мета тесту ОРЕ — оцінити, чи держава надала перевагу суб’єкту господарювання, діючи не так, як оператор ринкової економіки, під час здійснення певної операції. У цьому контексті не має значення, чи відповідне втручання є належним інструментом досягнення цілей державної політики (наприклад, підвищення рівня зайнятості) для державних органів. Рентабельність або нерентабельність одержувача також сама по собі не є вирішальним фактором для встановлення того, чи відповідна економічна операція здійснювалася на ринкових умовах. Вирішальне значення має те, чи державні органи діяли так, як у такій самій ситуації діяв би оператор ринкової економіки. Якщо ні, то підприємство-одержувач отримало економічну перевагу, недоступну для нього за звичайних ринкових умов, що поставило його у вигідніше становище порівняно з конкурентами .

До участі у вебінарі запрошуємо усіх зацікавлених. Для реєстрації на вебінар надішліть ПІБ, контактні дані та посаду на пошту: Demchenko@amcu.gov.ua

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *