АМКУ та Мінкульт обговорили наявність державної допомоги у підтримці вітчизняного кінематографу

АМКУ та Мінкульт обговорили наявність державної допомоги у підтримці вітчизняного кінематографу

17 лютого відбулося чергове засідання тематичної підгрупи Галузевої робочої групи (ГРГ) з питань державної допомоги щодо приведення потенційних заходів державної допомоги, передбачених Податковим та Митним кодексами України, у відповідність до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та Угоди про асоціацію (УА). Участь у засіданні взяли представники  Антимонопольного комітету, Міністерства культури, Держкіно, Секретаріату Кабінету Міністрів України та Проекту. 

Під час онлайн зустрічі обговорювались питання наявності ознак державної допомоги у програмах Міністерства культури та інформаційної політики, що стосуються підтримки кіновиробництва, театрів та інших сфер культурного життя. 

Свої позиції висловили всі учасники зустрічі, адже детальне вивчення всіх потенційних фактів надання державної допомоги – одне із завдань робочої групи. Після надання всіх необхідних даних про програми підтримки, в тому числі і кіновиробництва, Антимонопольний комітет України проведе оцінку та прийме остаточне рішення щодо наявності державної допомоги. 

Процес інвентаризації державної допомоги відбувається в рамках угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Впродовж цього року, Україна має завершити процес інвентаризації потенційних заходів дд та привести їх у відповідність до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».  Саме з цією метою, за підтримки експертів ЄС, відбуваються робочі зустрічі з усіма міністерствами, які є потенційними надавачами державної допомоги. 

Нагадаємо, що  19 січня відбулося засідання галузевої робочої групи за участі Антимонопольного комітету, Мінекономіки та Проекту

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *