АМКУ роз’яснив особливості державної допомоги у сфері культури

АМКУ роз’яснив особливості державної допомоги у сфері культури

Антимонопольний комітет України надав роз’яснення щодо застосування законодавства у сфері державної допомоги суб’єктам господарювання для підтримки культури та збереження культурної спадщини (далі – культура та збереження культурної спадщини). Зокрема, роз’яснено механізм визначення належності до державної допомоги заходів з підтримки, що реалізуються у зазначеній сфері та оцінювання допустимості відповідної державної допомоги.

В Комітеті наголосили, що  ці роз’яснення не стосуються сфери діяльності з виробництва та розповсюдження аудіовізуальних творів.

Отже, особливостями надання допомоги у сфері культури є:

1.    Підтримка не є державною допомогою, якщо вона спрямована на реалізацію соціально-культурної мети та покриває до 50% витрат для провадження такої діяльності, тому що вважається неекономічною;

2.    Для визначення державної допомоги допустимою, вона повинна бути спрямована на напрями та об’єкти, зазначені у пункті 12 Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги для підтримки культури та збереження культурної спадщини;

3.    Максимальний розмір державної допомоги – 80% допустимих витрат та не більше 2 мільйонів євро. Виключення – створення, виготовлення, розповсюдження, відтворення, виконання, переробка, переклад, оцифровування та опублікування літературних та/або музичних творів, для яких передбачено покриття 70% допустимих витрат.

Також, у роз’ясненні наведено приклад рішення про допустимість державної допомоги у сфері культури, в якому чітко передбачені зобов’язання, виконання яких є необхідним для допустимості державної допомоги.

Повний текст роз’яснень – за посиланням

Нагадаємо, що на засіданні Кабінету Міністрів України 20 січня 2023 року прийнято постанову «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для підтримки культури та збереження культурної спадщини». 

У 2022 році Проект надавав Комітету допомогу у підготовці критеріїв у сфері культури та інших сфер, по яким АМКУ готували постанови. Тісна співпраця продовжується і в 2023 році. Експерти Проекту “SESAR” відзначають, що попри війну,  бачать неабиякий прогрес Антимонопольного комітету у сфері державної допомоги.

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *