Авіація і державна допомога – прозорі правила надання

Авіація і державна допомога – прозорі правила надання

Прозоре надання державної допомоги – це важливий фактор для чесної конкуренції. 

Оскільки Україна приводить правила надання державної допомоги у відповідність із стандартами ЄС, дії всіх гравців цього процесу мають відповідати чітким правилам та критеріям допустимості державної допомоги у конкретних секторах. 

Це зазначив старший експерт Проекту  Пітер Ставіцкі під час вебінару  «Державна допомога, що надається аеропортам та авіалініям. Частина 3 – Принцип інвестора ринкової економіки». Актуальності вебінару додало підписання у жовтні 2021 року угоди “Про єдиний авіаційний простір”, між Україною та ЄС, яку ще називають “авіаційним безвізом”. 

У вебінарі взяли участь представники Антимонопольного комітету України, регіональних аеропортів та авіаліній, місцевих органів влади. 

Пітер Ставіцкі розповів про справи державної допомоги в авіасфері, які розглядала Європейська Комісія, та в яких застосовувався тест Оператора ринкової економіки. 

Пітер Ставіцкі

«Принцип Оператора ринкової економіки означає, що при інвестиціях чи укладанні контрактів потрібно керуватися логікою ринку. Якщо угода чи інвестиція у підсумку дасть державі чи муніципалітету прибуток чи зменшить витрати, наприклад на утримання об‘єкту, то така державна допомога може вважатися допустимою. Якщо у підсумку відбувається спотворення ринку чи втрати для держави – це недопустима допомога», відзначив Пітер Ставіцкі. 

Розуміння практичного досвіду справ, що розглянула Європейська комісія, убезпечить українських надавачів та отримувачів державної допомоги в сфері авіації від можливих помилок під час використання державних ресурсів. 

«Сьогоднішній тренінг був третім, під час якого аналізувалася специфіка держдопомоги у авіаційній сфері. Одне із запитань, які поставили учасники вебінару, стосується саме Угоди про «авіаційний безвіз». Я радий, що тренінги проекту в сфері авіації збіглися з черговим важливим етапом відносин між Україною та ЄС. Це лише додало актуальності зустрічі», – вважає керівник проекту Штефан Сабау. 

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *